رایج ترین اشتباهات کشاورزان

بر هیچکس پوشیده نیست که مزرعه داری و باغ داری، کاری بسیار سخت و پر هزینه است. برخی عوامل مانند اختلالات آب و هوایی که بر سودآوری یک مزرعه و در نهایت قیمت محصولات تاثیر می گذارند، از کنترل کشاورز خارج هستند. اما عناصر بسیاری به دستان کشاورز کنترل می شوند که می توانند هزینه های کاشت داشت و برداشت یک باغ یا مزرعه را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش دهند. بسیاری از کشاورزان، نمی دانند با انجام برخی تنظیمات جزئی، کمک شایانی به کاهش هزینه ها در کسب و کار خود می کنند. در اینجا پنج مورد از رایج ترین اشتباهات کشاورزان و راه حل صحیح برای اصلاح آن ها که منجر به کاهش هزینه ها می شود، آورده شده است.

 

خرید بذر های متنوع

 

اشتباهی که اکثر کشاورزان مرتکب می شوند این است که مقدار زیادی بذر را از چند عمده فروش مختلف خریداری می کنند. عمل درست در این زمینه این است که کشاورز یا باغ دار، مقدار کمی بذر از دو یه سه مارک که طبق تجربیات و آمار ها عملکرد بهتری دارند خریداری کند. در نهایت هر کدام از این دو یا سه نوع بذر که محصول با کیفیت تر و بیشتری به ثمر رساند و بالاترین بازده سرمایه گذاری را داشت، کشاورز خرید خود را نهایی کند و کل بذر خود را از همان تامین کننده خریداری کند.

 

صرف هزینه های زیاد برای مواد شیمیایی مانند علف کش ها و سموم دفع آفات

 

با وجود اهمیت بسیار مقابله با آفات و علف های هرز، یکی دیگر از رایج ترین اشتباهات کشاورزان این است که برخی از آن ها بیش از حد برای آفت کش های شیمیایی هزینه می کنند. راه درست این است که قبل از خرید این مواد شیمیایی، درباره انواع آن ها به خوبی تحقیق کنید. همچنین یادتان باشد ضمانت آن ها را بررسی کرده و حتی از فروشنده ضمانت بگیرید. به یاد داشته باشید که گرانترین گزینه، همیشه بهترین گزینه موجود نیست.

 

خرید تجهیزات و ماشین آلات غیر ضروری

 

براساس آمار ها ، یکی دیگر از رایج ترین اشتباهات کشاورزان که می تواند سالانه ده ها میلیون تومان به کشاورز ضرر بزند، اشتباه کردن در هنگام خرید تجهیزات و ماشین آلات است. کشاورزان باید در قدم اول دلایل جایگزینی تجهیزات را شناسایی کنند. سپس عواملی مانند ظرفیت، قابلیت اطمینان، هزینه های تجهیزات در طولانی مدت، کهنه شدن تجهیزات و عواقب مالیاتی را شناسایی کرده و با اطمینان و آگاهی کامل سرمایه گذاری کنند.

 

سرمایه گذاری زیاد در زمین های کشاورزی و باغ های اجاره ای

 

کشاورزانی که در زمین های اجاره ای زراعت می کنند، در هر صورت باید هزینه سنگین اجاره را پرداخت کنند در حالی که ممکن است به هر دلیلی محصول آن ها بازدهی مالی نداشته باشد. کشاورزان باید هنگام اجاره باغ یا زمین زراعی، در مورد اجاره انعطاف پذیر با موجر مذاکره کنند. به طوری که ساده باشد و ریسک و پاداش را به صورت عادلانه بین طرفین معامله فراهم کند. کشاورز می تواند به عنوان بخشی از پرداخت اجاره، دادن درصدی از کل محصول به دست آمده را به موجر پیشنهاد دهد.

 

 شکست خوردن جریان نقدی پرداخت با پرداخت ناکارآمد

 

بسیاری کشاورزان اول صبر می کنند تا در تنگنا از نظر مالی قرار بگیرند، بعد که کار از کار گذشت راه های جبران بدهی ها را بررسی می کنند. همیشه اول اطمینان حاصل کنید که به تمام اطلاعات در مورد پرداخت بدهی های خود دسترسی دارید ، همچنین ارتباط خود را با بانک دوستانه تر و قوی تر کنید. همچنین باید اطمینان داشته باشد که به تمام اطلاعات پرداخت بدهی خود دسترسی دارید. هنگامی که جایگاه خود را از نظر مالی بدانید، ممکن است بتوانید خود را از نظر مالی مجددا ساماندهی کنید. در صورت ساماندهی درست شما قادر خواهید بود بدهی های خود را در یک پرداخت با سود کمتر ادغام کنید.

 

اگر قصد خرید سم و آفت کش ، کود ، بذر و تجهیزات کشاورزی را دارید هم اکنون از فروشگاه اینترنتی مانگرو اقدام کنید.

 

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *